Changeset: 67609191
Muutetaan was:highway=construction --> highway:construction ja lisätään layer=-1. Tavoitteena että väylät jäisivät toistaiseksi työmaan alle, mutta käytetään rakenteilla oleville väylille suositusten mukaista merkintätapaa.
Closed by HSL_PALAUTE
Tags
created_by | JOSM/1.5 (14760 en) |
---|---|
source | HSL, survey, Mapillary |
Discussion
-
Comment from kirma
Käsittääkseni valmiit tunnelit ja alikulut näkyvät OSM-kartoissa mielekkäästi, toisin kuin rakenteilla ollessaan. Tai enpä olekaan niin varma; Kirjokannen piha-alue ja Tuulikinsilta voivat itseasiassa estää alla olevien valmiiden reittien näkymisen, siis OSM-renderöinnissä. Joka tapauksessa vanhojen muutosteni syy oli se, että työmaat menivät räikeästi kaiken muun päälle...
Ways (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |