Changeset: 104745495
Toegevoegd: gescheiden rijbanen bij aansluiting rotonde.
Closed by Fons de Beer
Tags
changesets_count | 1002 |
---|---|
created_by | iD 2.19.6 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from dvdhoven
Fons,
Omdat je de Tilburgseweg over de De Lage Braken hebt doorverbonden, kwamen een aantal access beperkingen ook op het stuk Tilburgseweg tussen De Lage Braken en de Oisterwijkseweg terecht.
Daardoor was dat stuk Tilburgseweg niet meer toegankelijk voor voetgangers, fietsers, scooters, bromfietsen.
Het beste is om niet door te verbinden.
Er liggen zeer veel routes in OSM en die hebben last van doorverbinden van wegen, die moeten kunnen afslaan.
Door het intekenen van gescheiden rijbanen zijn ook de busroutes in de problemen gekomen. Een bus kan niet tegen de eenriching inrijden.
De busroutes moeten dan ook worden omgelegd
Door het gebruk van ID was ook de sortering van de rcn route 11-84 verstoord geraakt.
ID past ongevraagd de sortering aan
Ik heb alles gerepareerd, voor de busroutes heb ik de rotonde meermaals doorgeknipt.
Fons, ik begrijp heel goed dat je alles zo goed en zo mooi mogelijk wilt maken,, maar je werkt met de verkeerde tool. Met ID richt je schade aan, die je vervolgens niet meer met ID kunt herstellen.
Met ID kun je geen routes bewerken, ID voegt nieuwe wegen altijd achteraan in de routes toe en dat is niet de plek waar je ze wilt hebben.
Stap asap over op JOSM want daarmee kun je ook de routes aanpassen.
Gescheiden rijbanen intekenen is mooi, maar als een andere mapper dan weer in actie moet komen, schiet het niet echt op;
De afgelopen dagen heb ik allerlei schade aan fiets- en wandelroutes stilzwijgend hersteld, maar ik vind het nu echt tijd eens aan de bel te trekken.
Nogmaals, heel fijn als je OSM wilt verbeteren, maar gebruik dan aub het goede gereedschap
Veel succes met mappen.Vriendelijke groeten,
Dick van den Hoven -
Comment from eggie
PB gestuurd met link naar de bewuste changesets en naar JOSM.
gr eggie -
Comment from Fons de Beer
Goedemorgen Dick,
mmmm, was ff schrikken op deze vroege zondagochtend. Ik ben me bewust van het feit dat er veel layers zijn met relaties (ben zelf zeer actieve fietser/wandelaar), maar dat bewerkingen met OSM-ID deze routes dergelijk schade aanbrengt was me onbekend. Vraag me na jou terechte opmerkingen hardop af waarom OSM het doet voorkomen alsof iedereen makkelijk kan starten met OSM. Tevens vraag ik me af waarom de layers entiteiten niet veel meer 'gekoppeld' zijn door relaties met de onderliggende basis layer zoals b.v. bij de betere 3D-CAD software. Zal sowieso de andere layers meer gaan bekijken en JOSM is bestuderen.
mvgr. Fons.
Ways (8)
- 943344899, v1
- Tilburgseweg (943344900), v1
- Tilburgseweg (943344901), v1
- Tilburgseweg (943344902), v1
- Tilburgseweg (7195315), v15
- Tilburgseweg (129697044), v8
- 363631199, v6
- 708164077, v5
Relations (5)
- Bus 141: Tilburg Centraal Station => Best Station (391381), v107
- Bus 141: Best Station => Tilburg Centraal Station (391382), v106
- Bus 289: Hilvarenbeek Vrijthof => Oisterwijk Station (5613458), v47
- Bus 289: Oisterwijk Station => Hilvarenbeek Vrijthof (5613459), v46
- 83-84 (10131639), v3
Nodes (13)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |