Changeset: 146214863
Edycja terenu.
Closed by Adam Haba
Tags
changesets_count | 503 |
---|---|
created_by | iD 2.27.3 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Geoportal 2: Orthophotomap (latest aerial imagery) (WMTS) |
locale | pl |
resolved:crossing_ways:highway-railway | 94 |
resolved:outdated_tags:incomplete_tags | 1 |
warnings:crossing_ways:highway-railway | 37 |
warnings:outdated_tags:noncanonical_brand | 7 |
Discussion
-
Comment from cielak42
W skutek tych zmian na przystanu FAT mamy te same perony (public_transport=platform) oznaczone podwójnie za pomocą nakładających się obszaru i linii, wbrew zwyczajowi https://wiki.openstreetmap.org/wiki/One_feature,_one_OSM_element
-
Comment from maro21
Cześć,
1. Proszę odpowiednio opisywać zestawy zmian - https://osm.wiki/Pl:Dobre_komentarze_zestawu_zmian
"Edycja terenu" nic nie mówi. Każda edycja to edycja. Każdy zestaw zmian to zmiany.2. Proszę wziąć pod uwagę, że edytor iD nie jest nieomylny. To NIE są błedy. We Wrocławiu nie łączymy torowisk z drogami, bo to utrudnia edycję, a poza tym nie ma tu przejazdów tramwajowych. Nie mapujemy POD walidator. Nie każdy węzeł połączenia odpowiada połączeniu w rzeczywistości. Rozdzielamy drogi na dwie linie, robimy odcinki dla nawigacji, które w rzeczywistości nie istnieją, więc nie każde jest. Gdybyśmy chcieli automatycznie połączyć wszystkie torowiska z drogami, to już dawno byśmy to zrobili.
3. Tag public_transport = platform jest we Wrocławiu dodawany do węzłów reprezentujących słupki przystankowe. Wg zasady "Jeden obiekt, jeden element OSM" https://osm.wiki/Pl:Jeden_obiekt,_jeden_element_OSM nie tworzymy dwóch obiektów.
4. Wiaty przystankowe to nie budynki. Proszę nie zamieniać wiat przystankowych w budynki. Kiedyś tagi budynków z nich ręcznie usuwałem, a ty w ciągu dwóch dni je przywróciłeś.
5. Proszę zapoznaj się z Kodeksem Postępowania Automatyzowanych Edycji https://osm.wiki/Pl:Automated_Edits_code_of_conduct oraz https://osm.wiki/Pl:Co_jest_nie_tak_z_mechanicznymi_edycjami%3F
Automatyczne zmiany tagowania dużej liczby obiektów wymagają przedyskutowania swoich zmian z wyprzedzeniem z lokalną społecznością.
Proszę na przyszłość przedyskutować takie masowe zmiany w całym mieście (przede wszystkim w takim, w którym nie mieszkasz)
Dodanie kilku setek czy tysięcy przejazdów tramwajowych w ciągu 2 dni to były automatyczne (mechaniczne) edycje, biorąc pod uwagę: to, co mi napisałeś w prywatnej wiadomości ("Łączę torowiska tramwajowe z drogami, ponieważ kiedy nakliknie się na taką drogę to wydać, że wyświetla się komunikat o tym, że np. „Tor tramwajowy przecina się z Droga Wewnętrzna “"), krótki czas pomiędzy kolejnymi edycjami oraz to, że nie byłeś na miejscu, bo zmiany obejmują całe miasto, nie sprawdzałeś poszczególnych elementów.
Np. https://osm.org/node/11513952577 (dodany w tym miejscu https://osm.org/node/151024790) - nie tylko fikcyjny przejazd tramwajowy; tam jest ciągła linia i torowisko nie krzyżuje się z drogą.
Pozdrawiam
- 1239403472, v1
- 1239403473, v1
- 1239403474, v1
- 1239403475, v1
- 1239403476, v1
- 1239403477, v1
- 1239403478, v1
- 1239403479, v1
- 1239403480, v1
- 1239403481, v1
- 1239403482, v1
- 1239403483, v1
- 1239403484, v1
- 1239403485, v1
- 1239403486, v1
- 1239403487, v1
- 1239403488, v1
- 1239403489, v1
- 1239403490, v1
- 1239403491, v1
- 11513947578, v1
- 11513947579, v1
- 11513947580, v1
- 11513947581, v1
- 11513947582, v1
- 11513947583, v1
- 11513947584, v1
- 11513947585, v1
- 11513947586, v1
- 11513947587, v1
- 11513947588, v1
- 11513947589, v1
- 11513947590, v1
- 11513947591, v1
- 11513947592, v1
- 11513947593, v1
- 11513947594, v1
- 11513947595, v1
- 11513947596, v1
- 11513947597, v1
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |