Changeset: 83140064
Voornamelijk, wegen recht gelegd, eventueel road eigenschappen en wat omgevingszaken toegevoegd/veranderd.
Closed by Allroads
Tags
created_by | JOSM/1.5 (16239 en_GB) |
---|---|
source | Luchtfoto NL Actueel, BGT, ESRI AHN, Mapillary, NSO Superview, knowledge. |
Discussion
-
Comment from E de Wit
Hoi Allroads,
Ter informatie:
Ik heb de name=* in Nijhuizum weer teruggezet naar de straatnamen conform de aanwezige straatnaamborden.
(official_name=Nummer uiteraard laten staan)Nummer en vooral Nr komen helaas meer voor in Súdwest-Fryslân en heb geprobeerd de 'normale' straatnamen weer terug te krijgen door contact op te nemen met de gemeente en het kadaster zelf. Helaas zonder resultaat
Voor verdere omschrijving zie deze note:
https://www.openstreetmap.org/note/2343137-E de Wit
-
Comment from Allroads
Ik heb zelf ook melding gemaakt BAG BGT gedaan, kan hem zo even niet terug vinden.
Je krijgt mails met tekst:
Uw melding BAG00057676 is gewijzigd van noreply kadaster, lastig terugzoeken waar je hebt gemeld. Na een tijd verdwijnen de ook afgeronde meldingen van de kaart. Al eerder met verbeter de kaart over gehad, om met login melding te kunnen doen, zodat je eigen historie terug kan kijken.Zo hebben we een melding gedaan van 15000 objecten (geen typfout) Openbare ruimte labels alle typen, ook bruggen (kunstwerken) uit de BAG die niet in de BGT staan. Een aantal los gemeld, via Gemeente hebben we ook gevraagd de naambordjes aan te passen. Van enkele Gemeente kreeg ik antwoord, dat ze dat zouden gaan doen.
Ik weet zo even niet 123 waar. -
Comment from E de Wit
Het antwoord die ik had gekregen van de Senior adviseur Product- en Procesbeheer LV BAG was dat dit een gemeentelijk 'probleem' is en dat de namen Nr en Nummer formeel correct zijn in BAG.
De gemeente keurde te terugmelding af met de reactie:
"Een wijziging op deze openbare ruimte naam, zou dan ook vele adreswijzigingen tot gevolg hebben. Het is daarom niet wenselijk om de openbare ruimte naam te wijzigen."Ik heb de overige adressen bij je link in Tjalhuizum vandaag ook up Nr gezet tezamen met de official_name=Nr. Nr komt voor in Tjalhuizum, Sandfirden, Indijk, Ypecolsga en Koufurderrige.
Ik vind het vreemd dat ze voortborduren op deze namen terwijl ze voort lijken te komen door een gemeentelijke fout (addr:city identiek aan addr:street).
Synchroniseren BAG en BGT hun gegevens niet? 15000 objecten is niet niks...
-
Comment from Allroads
Nee, nu hebben ze ondertussen wel een dashboard gebouwd voor vergelijking. .
Maar daar zaten alle openbare ruimte type niet in. Dat zou naar aanleiding van onze mail SVB BGT samenwerkingsverband bronhouders In de vergadering van half september meenemen.
Actief moet de bronhouder het BGT bestand aanpassen. BRAVO BGT
https://www.svb-bgt.nl/ict/
Het is bij BGT wet vastgelegd, dat alle in de BAG vernoemde Openbare Ruimte, in de BGT moeten worden opgenomen, nu is het zo dat in de BAG er aan de openbare ruimte geen plaatsbepaling hangt, bij opname BGT moeten ze een vlak aan toekennen, plaatsbepaling, dat is hier en daar best nog wel lastig. Afhandeltermijn weg en pand typen, 6 maanden. Overige 18 maanden. BGT is maaiveld en BAG is bovenaanzicht geometrie.
En zo zijn er Openbare ruimtes die in de BAG niet gebruikt worden voor een adres, maar er wel in staan. Dit was bij bruggen vaak het geval.
https://imbag.github.io/praktijkhandleiding/objecttypen/openbare-ruimte
https://www.kadaster.nl/-/bgt-kwaliteitsdashboard-qrc-en-toelichting
Waar bij de BAG "het Kadaster" leiding gevende rol heeft, heeft men dat bij de BGT niet, daar een meer ondersteunende rol. SVB BGT heeft daar onder meer een leidinggevende rol https://www.svb-bgt.nl/
En nu loopt er ook een project om BAG BGT en NWB nationaal wegenbestand samen te voegen. Want ook de namen op de wegen moeten kloppen met het nationaal Wegenbestand, daar liepen we ook bij de BAG import tegen aan, van waar tot waar loopt nu een wegnaam.
Toen klopte het op veel plaatsen niet, Gemeente gaven het niet door aan Rijkswaterstaat NWB houder, etc.
We gaven dan ook meldingen door aan RWS voor NWB
https://www.vngrealisatie.nl/nieuws/gemeenten-zetten-eerste-stap-richting-samenhangende-objectenregistratie
Er is dus heel wat gaande.
Ik heb al meerder malen gehoord dat ze blij zijn met onze input, we zijn op de vierkante meter aan het vergelijken, dat doen niet zo veel lichamen. Dan komen er meldingen die ze op een ander manier niet snel zouden krijgen.
Openstreetmap is eigenlijk de burger die reageert.Wat betreft naamsbesluiten, dat is aan de Gemeente.
Een melding bordje klopt niet zijn ze nu wel gevoeliger voor dan een aantal jaar geleden, als dan straks ook NWB kloppend moet zijn.
Nijhuizum, bord wijst naar........
https://www.mapillary.com/map/im/UWU1DItLzKMFFJ8fJrfwEk
Daarom is het best wel belangrijk eigenlijk overal official-name toe te voegen, vooral omdat we als Openstreetmap voluit schrijven.
Ways (14)
- 6340310, v5
- Nummer (6568189), v6
- Nummer (6568191), v7
- Nummer (6568912), v18
- Brekkenpaad (24903185), v13
- Grûnspaad (26480093), v6
- Nummer (26480094), v5
- Nummer (26480096), v7
- 173762440, v2
- 293602259, v4
6568192, v86568195, v11- Nijhuzumerdyk (788479531), v1
- 788479532, v1
Relations (5)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |